Place Zabaw - Muszkieterowie to największa akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. W każdej miejscowości, gdzie znajduje się sklep Intermarché i Bricomarché, powstanie w ciągu najbliższych lat piękny i bezpieczny plac zabaw.

Plac zabaw dla wielu dzieci jest jedynym miejscem, gdzie mogą bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu. W wielu miastach, miasteczkach zamiast placów zabaw straszą przerdzewiałe huśtawki, niebezpieczne zjeżdżalnie i porośnięte trawą piaskownice.

Od 2008 roku powstało już 127 bezpiecznych miejsc do zabawy ufundowanych przez Muszkieterów w 111 miejscowościach na terenie 14 województw. Docelowo place zabaw Muszkieterów będą w każdym mieście, w którym znajduje się sklep Intermarché lub Bricomarché. Obecnie obie sieci mają w Polsce ponad 300 sklepów.

Współpraca z samorządami

Akcja społeczna Place Zabaw - Muszkieterowie prowadzona jest we współpracy z samorządami lokalnymi. Muszkieterowie swoje place zabaw z reguły budują na terenach zielonych należących do gmin. Fundacja Muszkieterów finansuje zakup urządzeń i montaż placów zabaw i przekazuje je na własność miastu. Władze lokalne przygotowują teren pod urządzenia zabawowe i dbają o utrzymanie placu zabaw w dobrym stanie.

Bezpieczeństwo

Place zabaw Muszkieterów są wyposażone w nowoczesne certyfikowane urządzenia, które rozplanowane są tak, aby dawać dzieciom przestrzeń do zabawy i zapewnić im bezpieczeństwo. Place zabaw na zlecenie Fundacji Muszkieterów wykonuje firma SUN+.

 

 

Additional information