Muszkieterów łączy nie tylko wspólna działalność handlowa, ale także kodeks zasad etycznych oraz filozofia, której najważniejsza myśl brzmi "nie ma większego bogactwa niż człowiek". Od początku działalności Muszkieterowie podejmują liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których prowadzą swoje przedsiębiorstwa.

Już u podstaw powstania Grupy leżała idea organizacji będącej nie tylko podmiotem ekonomicznym, ale także społecznym. Poprzez przyjęcie nazwy Muszkieterowie przedsiębiorcy zobowiązali się do odwoływania się w swoich działaniach do rycerskiego etosu, wzywającego do czynów szlachetnych i dobrych. Dlatego też Muszkieterowie są obecni nie tylko na rynku ekonomicznym, kierującym się twardymi prawami, ale także w życiu tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez los.

W kwietniu 2002 roku wzorem swoich francuskich kolegów, Muszkieterowie postanowili powołać Fundację Muszkieterów. Głównym celem Fundacji Muszkieterów jest pomoc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom z domów dziecka. Poprzez akcje Fundacji przedsiębiorcy starają się realizować zasadę społecznej odpowiedzialności przedsiębiorczości polegającą m. in. na dzieleniu się wypracowanymi zyskami.

 

Osoba odpowiedzialna za politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Grupy Muszkieterów w Polsce:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO ODSŁUCHANIA WYWIADU

 

 

Wykład otwarty - E.Orepiuk-Szymura - Odpowiedzialny biznes

 

Wykład otwarty - E.Orepiuk-Szymura - Działania na poziomie lokalnym cz.1

 

 

Wykład otwarty - E.Orepiuk-Szymura - Działania na poziomie lokalnym cz.2

 


Additional information