Podczas uroczystej gali Retailer of the Year, która odbyła się 29 marca br., Intermarché, drugi rok z rzędu, odebrała nagrodę "Retailer of the Year. Wybrany przez dostawców". Sieć została wyróżniona przez kontrahentów w kategorii "Supermarkety". Statuetkę w imieniu sieci odebrała Luiza Zaklika, Dyrektor Zakupów Intermarché. 

Przedstawiciele firm z sektora FMCG, którzy wzięli udział w badaniu, uznali Intermarché za najlepszą sieć handlową we wszystkich 5 obszarach: wizerunek, współpraca przy rozwoju biznesu, kontakty z zespołem współpracującym z firmą, logistyka oraz warunki handlowe. Sieć została najwyżej oceniona w kategoriach: współpraca przy rozwoju biznesu, uzyskując aż o 12 proc. lepszy wynik niż średnia dla konkurencji oraz warunki handlowe, otrzymując wynik o 11 proc. wyższy od średniej.

- Sieć Intermarché jest obecna na polskim rynku od 20 lat. Przez ten czas udało nam się znaleźć świetnych partnerów biznesowych i wypracować z nimi efektywny dla obydwu stron model współdziałania. Dzięki niemu możemy oferować naszym klientom bogaty asortyment produktów przy zachowaniu wysokiej jakości - powiedziała Luiza Zaklika, Dyrektor Zakupów Intermarché - Ta nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i motywacją, by dalej, wspólnie z naszymi partnerami, rozwijać się i skutecznie odpowiadać na potrzeby konsumentó

Sieć Intermarché została już wielokrotnie wyróżniona nagrodą "Retailer of the Year. Wybrany przez dostawców" m.in. w 2011 r., 2013 r., 2014 r. i w 2016 r. Tytuł ten przyznawany jest od 2011 r. Zwycięzców wskazują przedstawiciele firm FMCG. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen. W głosowaniu wzięło udział ponad 220 osób, reprezentujących 191 firm.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się bezpośrednio po zakończeniu pierwszego dnia kongresu "Poland & CEE Retail Summit 2017". Wydarzenie jest najważniejszym spotkaniem polskiego sektora handlu i FMCG.

 

Informacje o Intermarché oraz Grupie Muszkieterów w Polsce

Intermarché to sieć sklepów spożywczych działająca w ramach Grupy Muszkieterów - największej w Polsce sieci franczyzowej w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu "dom i ogród" (Bricomarché). Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie prawie 370 punktów sprzedaży Intermarché i Bricomarché. W centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii. 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o., ul. Św. Mikołaja 5, Swadzim 62-080 Tarnowo Podgórne 
tel.: 61 665 12 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Additional information