Fundacja Muszkieterów organizuje zbiórkę publiczną o numerze 2017/52/OR w 19 sklepach Intermarché i Bricomarché na terenie całego kraju. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz pomoc dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym w leczeniu i rehabilitacji.

Już od 15 lat Fundacja Muszkieterów działa na rzecz lokalnych społeczności, w których działają jej fundatorzy - Muszkieterowie czyli właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché. Do tej pory Fundacja wysłała prawie 1000 dzieci na letni wypoczynek, przekazała 12 mln złotych do 3000 lokalnych organizacji społecznych, zbudowała 128 placów zabaw w całej Polsce, a także zorganizowała ponad 100 przedstawień teatralnych dla najmłodszych. Ponadto, Fundacja udziela pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja Muszkieterów posiada status organizacji pożytku publicznego, co uprawnia ją do organizacji zbiórki publicznej. W tym roku zbiórka "Wrzuć resztę do skarbonki" organizowana jest w Intermarché i Bricomarché po raz pierwszy.

- Dostajemy bardzo dużo pozytywnych informacji zwrotnych od naszych podopiecznych oraz beneficjentów naszych programów. Według nich nasze działania przynoszą wiele dobrego: wypływają na ich rozwój oraz realnie pomagają przezwyciężyć codzienne zmagania. Chcemy wciąż rozwijać nasze działania: zapewnić wyjazdy wakacyjne oraz pomóc w skorzystaniu z właściwej rehabilitacji jeszcze większej grupie dzieci. Teraz każdy z klientów wybranych sklepów Intermarché i Bricomarché może stać się częścią tego dzieła pomocy poprzez włączenie się w naszą zbiórkę publiczną - powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów i właściciel supermarketów Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim.

  

Wykaz supermarketów, w których odbywa się zbiórka podajemy poniżej:  

 

Informacje o Fundacji Muszkieterów 

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché. Fundacja Muszkieterów działa na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, wspiera rozwój dzieci i młodzieży. Od 2002 roku prowadzi ogólnopolską akcję charytatywną "Konwój Muszkieterów" oraz od 2008 roku przy współpracy z samorządami terytorialnymi akcję społeczną "Place Zabaw Muszkieterowie". W 2016 roku w ramach akcji "Wakacje z Muszkieterami" zorganizowała bezpłatny letni wypoczynek dla prawie 1000 dzieci w wieku 8-12 lat.

 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu "dom i ogród" w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 360 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska Sp. z o.o., ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne
tel. 61 665 12 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Additional information