Grupa Muszkieterów już po raz IX przeprowadziła kampanię profilaktyczną raka piersi "Muszkieterowie dla Polek". W roku 2016 z badań mammograficznych skorzystało łącznie 9285 pacjentek, z czego 2651  w województwie lubuskim.

Rak piersi to jedna z najczęściej występujących u Polek chorób onkologicznych - obecnie stanowi on blisko 1/4 liczby wszystkich zdiagnozowanych nowotworów u kobiet. Każdego roku odnotowywanych jest ponad 16,5 tys. nowych zachorowań. 

- Wyniki badań wskazują, że w 80 proc. przypadków główną przyczyną zgonu pacjentki jest zbyt późna diagnoza. Poprzez kampanię "Muszkieterowie dla Polek" chcemy uświadamiać kobiety, że wykonywanie badań profilaktycznych jest ogromnie ważne, ponieważ wczesne wykrycie choroby może uratować im życie - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. 

W 2016 r. mammobusy Niepublicznego Specjalistycznego Zakłady Opieki Zdrowotnej "Diagnostyk" z Zielonej Góry, z którym współpracuje Grupa Muszkieterów, stanęły na parkingach sklepów Intermarché i Bricomarché łącznie w 44 miejscowościach (14 w województwie dolnośląskim).  Z bezpłatnych badań mogły skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, czyli te znajdujące się w grupie najwyższego ryzyka zachorowania na raka. Ostatecznie, w województwie lubuskim specjalistom "Diagnostyka" udało się przebadać 2651 kobiet - u 319 pań wykryto zmianę łagodną, a 51 skierowano na dalszą diagnostykę.

Badania przeprowadzone zostały w następujących miejscowościach: Drezdenko, Nowa Sól, Skwierzyna, Sulęcin, Świebodzin, Żary. 

 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu "dom i ogród" w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 360 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska Sp. z o.o., ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne
tel. 61 665 12 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Additional information